به وب سایت پیشگامان پیچ پارس ، تولید کننده انواع پیچ و مهره خوش آمدید

تماس :  (۱۰ خط ویژه)  ۵۵۴۲۴۲۲۰-۰۲۱

تقویت مقاومت در برابر فرسودگی

ظرفیت فرسودگی مفاصل پیچیده نسبت به ظرفیت استاتیک آن بسیار کم است. برای بهبود مقاومت در برابر فرسودگی، طراحان می توانند ظرفیت نخ را افزایش داده و تنش های متناوب را در نخ ها کاهش دهند.

 

برای افزایش ظرفیت نخ ، توصیه می شود به جای فرآیند برش ، از نخ نورد استفاده کنید. برای افزایش ظرفیت اتصالات پیچیده شده ، به جای یک بست بستر بزرگتر ، از چندین اتصال دهنده کوچکتر استفاده کنید.

همچنین این ظرفیت با استفاده از یک کانکتور بهبود یافته ، مانند یک Superbolt MJT (Multi-Jackbolt Tensioner) یا Flexnut افزایش می یابد که باعث بهبود توزیع بار در نخ ها می شود و خاصیت ارتجاعی را به مفصل پیچیده اضافه می کند.

بهترین راه برای بهبود مقاومت در برابر خستگی ، کاهش فشارهای متناوب در نخ هاست. سه روش اصلی برای انجام این کار وجود دارد: طراحی مونتاژ ، سفت شدن مونتاژ و امنیت مونتاژ.

فرایند طراحی مونتاژ فرصتی برای بهبود توزیع بار در اتصالات پیچ و دار و کاهش سطح تنشهای خارجی پشتیبانی شده توسط هر مفصل است. برای تسهیل در این امر ، این اصول را در نظر داشته باشید:

از بالاترین پیش بار ممکن استفاده کنید
پیچ را به حداقل برسانید تا بار غریب را بارگیری کنید
از بزرگترین سطوح تماس ممکن استفاده کنید
از بزرگترین طول بستن ممکن استفاده کنید
در بیشتر موارد ، از پیش بارگذاری بالاتر از بار کار استفاده کنید
سایر گزینه های طراحی مونتاژ شامل استفاده از گل میخ و یا پیچ و مهره های گردن و استفاده از واشرهای الاستیک می باشد که با اثرات آرامش ، خزنده و کشیدگی دیفرانسیل حرارتی مخالف است.

با توجه به سفت شدن مونتاژ ، دستیابی به پیش ضروری اصلی عامل اصلی کاهش فشارهای متناوب است. توصیه می شود از ابزارهای کالیبره شده با دقت بالا استفاده کنید. همچنین برای دستیابی به دقت پیش از استفاده از روان کننده مناسب و همچنین خطر ابتلا به ضبط استفاده می شود. یک توالی مناسب برای محکم کردن باید برای کاهش خطر پیچ های بدون بار به طور مساوی و برای اطمینان از تمامیت مفصل پیچیده استفاده شود.

با توجه به امنیت مونتاژ ، توصیه می شود اتصالات پیچیده شده را در برابر از بین رفتن پیش بار محافظت کنید. علاوه بر این ، مونتاژ را در برابر اثرات محیطی ، مانند خوردگی که می تواند ترک خستگی را ایجاد کند ، ایمن کنید. این کار ممکن است از طریق انتخاب مواد مناسب و / یا روکش برای قطعات و اتصال دهنده ها انجام شود.

واحد تولیدی پیشگامان پیچ پارس با بيش از 10 سال تجربه در زمينه طراحي، تامین ، فروش و تولید انواع پیچ و مهره در صنایع نفــت، گاز و پتروشيمي، آب و فاضلاب، ساختمان و عمران، خودرو سازی، معادن و فلزات، برق و الکترونیک فعالیت نموده و با بكارگيـــري دانش فنـي روز، هماهنگ با آخرين دستـاوردها موفق گرديـده به عنـوان یکی از تامین کنندگان مطرح ايراني شناخته شود. هچنین این شرکت در كليـه سطـوح سازمـاني خود موفق گرديده با ایجاد ارتباط با مدیران صنایع نقش بسزایی درخود کفایی میهن عزیزمان ایفا نماید.

 

تلفن: 02155424220 (10 خط ويژه )

انتقادات و پیشنهادها: 02155405389

ایمیل: info[at]pppars.com

آدرس: تهران - میدان قزوین - ابتدای خیابان

قزوین پاساژ فرجی - طبقه دوم پلاک 104

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به شرکت پیشگامان پیچ پارس می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : مستر وب